Barrais-Bussolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barrais-Bussolles
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barrais-Bussolles is located in Franca
Barrais-Bussolles
Barrais-Bussolles
42°54′36″V 0°20′08″L / 42.91°V 0.3356°L / 42.91; 0.3356Koordinatat: 42°54′36″V 0°20′08″L / 42.91°V 0.3356°L / 42.91; 0.3356
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Vichy
Kantoni Lapalisse
Ndërbashkësia Pays de Lapalisse
Kryetari Pierre Raboutot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.34 km2
Lartësia 470 m (m.n.d.)
Popullsia 211 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3120
INSEE 3017


Barrais-Bussolles është një komunëFrancë. Barrais-Bussolles bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 211 banorë dhe sipërfaqe 25.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]