Barre, Tarn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barre
Komunë
noform
Pamje nga Barre
Vendndodhja
Barre is located in Franca
Barre
Barre
45°29′24″V 0°12′14″P / 45.49°V 0.2039°P / 45.49; -0.2039Koordinatat: 45°29′24″V 0°12′14″P / 45.49°V 0.2039°P / 45.49; -0.2039
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Castres
Kantoni Murat-sur-Vèbre
Ndërbashkësia Monts de Lacaune
Kryetari Claude Aninat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.07 km2
Lartësia 930 m (m.n.d.)
Popullsia 215 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81320
INSEE 81023


Barre është një komunëFrancë. Barre bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 215 banorë dhe sipërfaqe 15.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]