Barret, Charente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barret
Komunë
noform
Pamje nga Barret
Vendndodhja
Barret is located in Franca
Barret
Barret
44°15′48″V 5°44′03″L / 44.2633°V 5.7342°L / 44.2633; 5.7342Koordinatat: 44°15′48″V 5°44′03″L / 44.2633°V 5.7342°L / 44.2633; 5.7342
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Cognac
Kantoni Barbezieux-Saint-Hilaire
Ndërbashkësia 3B - Sud-Charente
Kryetari Dominique Chatelier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.37 km2
Lartësia 67 m (m.n.d.)
Popullsia 898 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16300
INSEE 16030


Barret është një komunëFrancë. Barret bën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 898 banorë dhe sipërfaqe 22.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]