Barro, Charente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barro
Komunë
noform
Pamje nga Barro
Vendndodhja
Barro is located in Franca
Barro
Barro
43°08′48″V 0°01′25″L / 43.1467°V 0.0236°L / 43.1467; 0.0236Koordinatat: 43°08′48″V 0°01′25″L / 43.1467°V 0.0236°L / 43.1467; 0.0236
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Angoulême
Kantoni Ruffec
Ndërbashkësia Ruffec
Kryetari Paul Gaildraud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.65 km2
Lartësia 85 m (m.n.d.)
Popullsia 354 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16700
INSEE 16031


Barro është një komunëFrancë. Barro bën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 354 banorë dhe sipërfaqe 10.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]