Bars, Gers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bars
Komunë
Vendndodhja
Bars is located in Franca
Bars
Bars
44°36′37″V 0°18′47″P / 44.6103°V 0.3131°P / 44.6103; -0.3131Koordinatat: 44°36′37″V 0°18′47″P / 44.6103°V 0.3131°P / 44.6103; -0.3131
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Montesquiou
Ndërbashkësia Cœur d'Astarac en Gascogne
Kryetari Régis Balech
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.61 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 133 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32300
INSEE 32030


Bars është një komunëFrancë. Bars bën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 10.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]