Bart, Doubs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bart
Komunë
noform
Pamje nga Bart
Vendndodhja
Bart is located in Franca
Bart
Bart
43°17′01″V 0°28′14″L / 43.2836°V 0.4706°L / 43.2836; 0.4706Koordinatat: 43°17′01″V 0°28′14″L / 43.2836°V 0.4706°L / 43.2836; 0.4706
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Montbéliard
Kantoni Montbéliard-Ouest
Ndërbashkësia Pays de Montbéliard
Kryetari Pierre Schlatter
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.84 km2
Popullsia 1931 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25420
INSEE 25043


Bart është një komunëFrancë. Bart bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 1931 banorë dhe sipërfaqe 3.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]