Bartherans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bartherans
Komunë
Vendndodhja
Bartherans is located in Franca
Bartherans
Bartherans
49°09′29″V 0°28′44″L / 49.1581°V 0.4789°L / 49.1581; 0.4789Koordinatat: 49°09′29″V 0°28′44″L / 49.1581°V 0.4789°L / 49.1581; 0.4789
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Quingey
Ndërbashkësia Canton of Quingey
Kryetari Jean Salvi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.81 km2
Popullsia 47 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25440
INSEE 25044


Bartherans është një komunëFrancë. Bartherans bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 47 banorë dhe sipërfaqe 5.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]