Barville, Eure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barville
Komunë
noform
Pamje nga Barville
Stema_figura
Vendndodhja
Barville is located in Franca
Barville
Barville
48°23′05″V 5°47′15″L / 48.3847°V 5.7875°L / 48.3847; 5.7875Koordinatat: 48°23′05″V 5°47′15″L / 48.3847°V 5.7875°L / 48.3847; 5.7875
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Bernay
Kantoni Thiberville
Ndërbashkësia Canton de Thiberville
Kryetari Jean-Luc Hie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.71 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 75 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27230
INSEE 27042


Barville është një komunëFrancë. Barville bën pjesë në departamentin Eurerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 75 banorë dhe sipërfaqe 2.71 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]