Barville, Orne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barville
Komunë
Vendndodhja
Barville is located in Franca
Barville
Barville
48°06′46″V 2°24′12″L / 48.1128°V 2.4033°L / 48.1128; 2.4033Koordinatat: 48°06′46″V 2°24′12″L / 48.1128°V 2.4033°L / 48.1128; 2.4033
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kantoni Pervenchères
Ndërbashkësia Pays Mêlois
Kryetari Philippe Grau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.53 km2
Lartësia 161 m (m.n.d.)
Popullsia 200 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61170
INSEE 61026


Barville është një komunëFrancë. Barville bën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 200 banorë dhe sipërfaqe 7.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]