Barzan, Charente-Maritime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barzan
Qytet
Vendndodhja
Barzan is located in Franca
Barzan
Barzan
50°02′38″V 3°44′49″L / 50.0439°V 3.7469°L / 50.0439; 3.7469Koordinatat: 50°02′38″V 3°44′49″L / 50.0439°V 3.7469°L / 50.0439; 3.7469
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saintes
Kantoni Cozes
Ndërbashkësia Royan Atlantique
Kryetari Robert Maigre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.07 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 17034


Barzan është një komunëFrancë. Barzan bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 453 banorë dhe sipërfaqe 8.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]