Bas-Lieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bas-Lieu
Komunë
Vendndodhja
Bas-Lieu is located in Franca
Bas-Lieu
Bas-Lieu
45°18′24″V 4°06′36″L / 45.3067°V 4.11°L / 45.3067; 4.11Koordinatat: 45°18′24″V 4°06′36″L / 45.3067°V 4.11°L / 45.3067; 4.11
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Avesnes-sur-Helpe-Nord
Ndërbashkësia Pays d'Avesnes
Kryetari Ghislain Francois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.62 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 311 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59440
INSEE 59050


Bas-Lieu është një komunëFrancë. Bas-Lieu bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 311 banorë dhe sipërfaqe 7.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]