Bas-et-Lezat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bas-et-Lezat
Komunë
Vendndodhja
Bas-et-Lezat is located in Franca
Bas-et-Lezat
Bas-et-Lezat
43°47′51″V 0°08′47″L / 43.7975°V 0.1464°L / 43.7975; 0.1464Koordinatat: 43°47′51″V 0°08′47″L / 43.7975°V 0.1464°L / 43.7975; 0.1464
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Riom
Kantoni Randan
Ndërbashkësia Coteaux de Randan
Kryetari Jean-Claude Paput
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.59 km2
Lartësia 330 m (m.n.d.)
Popullsia 243 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63310
INSEE 63030


Bas-et-Lezat është një komunëFrancë. Bas-et-Lezat bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 243 banorë dhe sipërfaqe 12.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]