Bascous

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bascous
Komunë
Vendndodhja
Bascous is located in Franca
Bascous
Bascous
49°19′32″V 3°42′52″L / 49.3256°V 3.7144°L / 49.3256; 3.7144Koordinatat: 49°19′32″V 3°42′52″L / 49.3256°V 3.7144°L / 49.3256; 3.7144
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Condom
Kantoni Eauze
Kryetari Marie France Garzelli
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.22 km2
Lartësia 158 m (m.n.d.)
Popullsia 135 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32190
INSEE 32031


Bascous është një komunëFrancë. Bascous bën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 135 banorë dhe sipërfaqe 10.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bascous – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale