Basly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Basly
Komunë
noform
Pamje nga Basly
Vendndodhja
Basly is located in Franca
Basly
Basly
43°24′43″V 3°15′15″L / 43.4119°V 3.2542°L / 43.4119; 3.2542Koordinatat: 43°24′43″V 3°15′15″L / 43.4119°V 3.2542°L / 43.4119; 3.2542
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Creully
Ndërbashkësia Cœur de Nacre
Kryetari Yves Gauquelain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.92 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 943 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14610
INSEE 14044


Basly është një komunëFrancë. Basly bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 943 banorë dhe sipërfaqe 3.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Basly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale