Bassac, Charente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassac
Komunë
noform
Pamje nga Bassac
Vendndodhja
Bassac is located in Franca
Bassac
Bassac
44°33′37″V 0°05′20″P / 44.5603°V 0.0889°P / 44.5603; -0.0889Koordinatat: 44°33′37″V 0°05′20″P / 44.5603°V 0.0889°P / 44.5603; -0.0889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Cognac
Kantoni Jarnac
Ndërbashkësia Jarnac
Kryetari Nicole Roy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.62 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 545 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16120
INSEE 16032


Bassac është një komunëFrancë. Bassac bën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 545 banorë dhe sipërfaqe 7.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]