Bassan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassan
Komunë
noform
Pamje nga Bassan
Stema_figura
Vendndodhja
Bassan is located in Franca
Bassan
Bassan
47°12′58″V 1°27′51″P / 47.2161°V 1.4642°P / 47.2161; -1.4642Koordinatat: 47°12′58″V 1°27′51″P / 47.2161°V 1.4642°P / 47.2161; -1.4642
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Béziers
Kantoni Béziers-2
Ndërbashkësia Béziers Méditerranée
Kryetari Alain Biola
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.79 km2
Popullsia 1548 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34290
INSEE 34025


Bassan është një komunëFrancë. Bassan bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 1548 banorë dhe sipërfaqe 6.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bassan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale