Basseneville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Basseneville
Komunë
noform
Pamje nga Basseneville
Vendndodhja
Basseneville is located in Franca
Basseneville
Basseneville
45°34′32″V 5°56′24″L / 45.5756°V 5.94°L / 45.5756; 5.94Koordinatat: 45°34′32″V 5°56′24″L / 45.5756°V 5.94°L / 45.5756; 5.94
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Lisieux
Kantoni Dozulé
Ndërbashkësia Pays d'Auge dozuléen
Kryetari Jean-François Wantz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.59 km2
Lartësia 6 m (m.n.d.)
Popullsia 261 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14670
INSEE 14045


Basseneville është një komunëFrancë. Basseneville bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 261 banorë dhe sipërfaqe 10.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]