Bassens, Savoie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassens
Komunë
noform
Pamje nga Bassens
Vendndodhja
Bassens is located in Franca
Bassens
Bassens
47°02′17″V 0°07′09″L / 47.0381°V 0.1192°L / 47.0381; 0.1192Koordinatat: 47°02′17″V 0°07′09″L / 47.0381°V 0.1192°L / 47.0381; 0.1192
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni Saint-Alban-Leysse
Ndërbashkësia Chambéry métropole
Kryetari Jean-Pierre Burdin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.11 km2
Popullsia 4011 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73000
INSEE 73031


Bassens është një komunëFrancë. Bassens bën pjesë në departamentin Savoierajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 4011 banorë dhe sipërfaqe 3.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]