Bassercles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassercles
Komunë
noform
Pamje nga Bassercles
Stema_figura
Vendndodhja
Bassercles is located in Franca
Bassercles
Bassercles
50°13′38″V 2°38′43″L / 50.2272°V 2.6453°L / 50.2272; 2.6453Koordinatat: 50°13′38″V 2°38′43″L / 50.2272°V 2.6453°L / 50.2272; 2.6453
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Dax
Kantoni Amou
Kryetari Henry-Louis Picquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.59 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 113 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40700
INSEE 40027


Bassercles është një komunëFrancë. Bassercles bën pjesë në departamentin Landesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 113 banorë dhe sipërfaqe 6.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]