Basses, Vienne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Basses
Komunë
Vendndodhja
Basses is located in Franca
Basses
Basses
48°55′05″V 3°13′23″L / 48.918°V 3.223°L / 48.918; 3.223Koordinatat: 48°55′05″V 3°13′23″L / 48.918°V 3.223°L / 48.918; 3.223
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Châtellerault
Kantoni Loudun
Ndërbashkësia Pays Loudunais
Kryetari Monique Vivion
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.25 km2
Lartësia 79 m (m.n.d.)
Popullsia 365 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86200
INSEE 86018


Basses është një komunëFrancë. Basses bën pjesë në departamentin Viennerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 365 banorë dhe sipërfaqe 10.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]