Bassignac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassignac
Komunë
noform
Pamje nga Bassignac
Vendndodhja
Bassignac is located in Franca
Bassignac
Bassignac
45°12′44″V 2°04′21″L / 45.2122°V 2.0725°L / 45.2122; 2.0725Koordinatat: 45°12′44″V 2°04′21″L / 45.2122°V 2.0725°L / 45.2122; 2.0725
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Cantal
Qarku Arrondissement Mauriac
Kantoni Saignes
Ndërbashkësia Sumène Artense
Kryetari Marc Maisonneuve
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.95 km2
Lartësia 412 m (m.n.d.)
Popullsia 226 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15240
INSEE 15019


Bassignac është një komunëFrancë. Bassignac bën pjesë në departamentin Cantalrajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 226 banorë dhe sipërfaqe 11.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]