Bassoues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassoues
Komunë
noform
Pamje nga Bassoues
Vendndodhja
Bassoues is located in Franca
Bassoues
Bassoues
48°47′54″V 4°40′06″L / 48.7983°V 4.6683°L / 48.7983; 4.6683Koordinatat: 48°47′54″V 4°40′06″L / 48.7983°V 4.6683°L / 48.7983; 4.6683
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Montesquiou
Ndërbashkësia Cœur d'Astarac en Gascogne
Kryetari Claude Gatelet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.29 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 391 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32320
INSEE 32032


Bassoues është një komunëFrancë. Bassoues bën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 391 banorë dhe sipërfaqe 32.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]