Bastennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bastennes
Komunë
Vendndodhja
Bastennes is located in Franca
Bastennes
Bastennes
45°52′20″V 2°23′52″L / 45.8722°V 2.3978°L / 45.8722; 2.3978Koordinatat: 45°52′20″V 2°23′52″L / 45.8722°V 2.3978°L / 45.8722; 2.3978
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Dax
Kantoni Amou
Kryetari Maurice Dulayet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.29 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 265 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40360
INSEE 40028


Bastennes është një komunëFrancë. Bastennes bën pjesë në departamentin Landesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 265 banorë dhe sipërfaqe 7.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]