Batilly, Orne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Batilly
Komunë
Vendndodhja
Batilly is located in Franca
Batilly
Batilly
47°36′47″V 2°53′03″L / 47.6131°V 2.8842°L / 47.6131; 2.8842Koordinatat: 47°36′47″V 2°53′03″L / 47.6131°V 2.8842°L / 47.6131; 2.8842
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Écouché
Ndërbashkësia Écouché
Kryetari Gérard Viel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.99 km2
Lartësia 195 m (m.n.d.)
Popullsia 169 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61150
INSEE 61027


Batilly është një komunëFrancë. Batilly bën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 169 banorë dhe sipërfaqe 8.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]