Batman Begins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Batman Begins është një film superhero amerikan, bazuar në personazhën stripi Batman të krijuar nga Bob Kane dhe Bill Finger. Filmi pati premierën15 qershor 2005, xhiruar nga Christopher Nolan, dhe shkruar nga Nolan dhe David S. Goyer. Ka qenë financiale dhe kritike e suksesshme.


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.