Bats, Landes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bats
Komunë
Vendndodhja
Bats is located in Franca
Bats
Bats
47°14′59″V 6°42′46″L / 47.2497°V 6.7128°L / 47.2497; 6.7128Koordinatat: 47°14′59″V 6°42′46″L / 47.2497°V 6.7128°L / 47.2497; 6.7128
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-marsan
Kantoni Geaune
Ndërbashkësia Tursan
Kryetari Jean-Jacques Dutoya
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.35 km2
Lartësia 105 m (m.n.d.)
Popullsia 282 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40320
INSEE 40029


Bats është një komunëFrancë. Bats bën pjesë në departamentin Landesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 282 banorë dhe sipërfaqe 7.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]