Battenans-Varin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Battenans-Varin
Komunë
Vendndodhja
Battenans-Varin is located in Franca
Battenans-Varin
Battenans-Varin
47°49′14″V 7°22′57″L / 47.8206°V 7.3825°L / 47.8206; 7.3825Koordinatat: 47°49′14″V 7°22′57″L / 47.8206°V 7.3825°L / 47.8206; 7.3825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Montbéliard
Kantoni Maîche
Kryetari Christian Ramel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.38 km2
Popullsia 52 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25380
INSEE 25046


Battenans-Varin është një komunëFrancë. Battenans-Varin bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 52 banorë dhe sipërfaqe 6.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]