Battenans-les-Mines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Battenans-les-Mines
Komunë
Vendndodhja
Battenans-les-Mines is located in Franca
Battenans-les-Mines
Battenans-les-Mines
48°23′26″V 6°10′53″L / 48.3906°V 6.1814°L / 48.3906; 6.1814Koordinatat: 48°23′26″V 6°10′53″L / 48.3906°V 6.1814°L / 48.3906; 6.1814
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Marchaux
Ndërbashkësia La Bussière
Kryetari Henri Petite
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.78 km2
Popullsia 55 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25640
INSEE 25045


Battenans-les-Mines është një komunëFrancë. Battenans-les-Mines bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 55 banorë dhe sipërfaqe 2.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]