Baubigny, Manche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baubigny
Komunë
noform
Pamje nga Baubigny
Vendndodhja
Baubigny is located in Franca
Baubigny
Baubigny
48°34′36″V 3°46′38″L / 48.5767°V 3.7772°L / 48.5767; 3.7772Koordinatat: 48°34′36″V 3°46′38″L / 48.5767°V 3.7772°L / 48.5767; 3.7772
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Cherbourg-Octeville
Kantoni Barneville-Carteret
Ndërbashkësia Côte des Isles
Kryetari Émile Feuilly
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.41 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 154 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50270
INSEE 50033


Baubigny është një komunëFrancë. Baubigny bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 154 banorë dhe sipërfaqe 6.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]