Baud, Morbihan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baud
Komunë
noform
Pamje nga Baud
Stema_figura
Vendndodhja
Baud is located in Franca
Baud
Baud
46°17′17″V 4°17′10″L / 46.2881°V 4.2861°L / 46.2881; 4.2861Koordinatat: 46°17′17″V 4°17′10″L / 46.2881°V 4.2861°L / 46.2881; 4.2861
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Qarku Arrondissement Pontivy
Kantoni Baud
Kryetari Jean-Paul Bertho
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.09 km2
Lartësia 88 m (m.n.d.)
Popullsia 5868 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 56150
INSEE 56010


Baud është një komunëFrancë. Baud bën pjesë në departamentinrajonit. Komuna ka një popullsi prej 5868 banorësh dhe sipërfaqe 48.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]