Baudignan

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Baudignan
Komunë
noform
Pamje nga Baudignan
Vendndodhja
Baudignan is located in Franca
Baudignan
Baudignan
43°43′02″V 6°08′05″L / 43.7172°V 6.1347°L / 43.7172; 6.1347Koordinatat: 43°43′02″V 6°08′05″L / 43.7172°V 6.1347°L / 43.7172; 6.1347
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-marsan
Kantoni Gabarret
Ndërbashkësia Gabardan
Kryetari Gérard Duzan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.3 km2
Lartësia 149 m (m.n.d.)
Popullsia 43 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40310
INSEE 40030


Baudignan është një komunëFrancë. Baudignan bën pjesë në departamentin Landesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 43 banorë dhe sipërfaqe 23.3 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]