Baudinard-sur-Verdon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudinard-sur-Verdon
Komunë
noform
Pamje nga Baudinard-sur-Verdon
Stema_figura
Vendndodhja
Baudinard-sur-Verdon is located in Franca
Baudinard-sur-Verdon
Baudinard-sur-Verdon
48°41′19″V 5°01′04″L / 48.6886°V 5.0178°L / 48.6886; 5.0178Koordinatat: 48°41′19″V 5°01′04″L / 48.6886°V 5.0178°L / 48.6886; 5.0178
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Qarku Arrondissement Brignoles
Kantoni Aups
Kryetari Georges Pons
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.97 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 156 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 83630
INSEE 83014


Baudinard-sur-Verdon është një komunëFrancë. Baudinard-sur-Verdon bën pjesë në departamentin Varrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 156 banorë dhe sipërfaqe 21.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]