Baudre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudre
Komunë
noform
Pamje nga Baudre
Vendndodhja
Baudre is located in Franca
Baudre
Baudre
48°57′50″V 6°27′09″L / 48.9639°V 6.4525°L / 48.9639; 6.4525Koordinatat: 48°57′50″V 6°27′09″L / 48.9639°V 6.4525°L / 48.9639; 6.4525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Saint-Lô
Kantoni Saint-Lô-Est
Ndërbashkësia Agglomération saint-loise
Kryetari Daniel Joret
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.81 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 538 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50000
INSEE 50034


Baudre është një komunëFrancë. Baudre bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 538 banorë dhe sipërfaqe 3.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baudre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale