Baudrecourt, Haute-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudrecourt
Komunë
Vendndodhja
Baudrecourt is located in Franca
Baudrecourt
Baudrecourt
43°12′24″V 0°15′23″P / 43.2067°V 0.2564°P / 43.2067; -0.2564Koordinatat: 43°12′24″V 0°15′23″P / 43.2067°V 0.2564°P / 43.2067; -0.2564
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Saint-Dizier
Kantoni Doulevant-le-Château
Ndërbashkësia Région de Doulevant-le-Château
Kryetari Éric Cuny
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.78 km2
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 124 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52110
INSEE 52039


Baudrecourt është një komunëFrancë. Baudrecourt bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 124 banorë dhe sipërfaqe 8.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]