Baudreville, Manche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudreville
Komunë
noform
Pamje nga Baudreville
Vendndodhja
Baudreville is located in Franca
Baudreville
Baudreville
46°40′29″V 5°00′48″L / 46.6747°V 5.0133°L / 46.6747; 5.0133Koordinatat: 46°40′29″V 5°00′48″L / 46.6747°V 5.0133°L / 46.6747; 5.0133
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Coutances
Kantoni La Haye-du-Puits
Ndërbashkësia Haye-du-Puits
Kryetari Jean-Paul Launey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.67 km2
Lartësia 52 m (m.n.d.)
Popullsia 82 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50250
INSEE 50035


Baudreville është një komunëFrancë. Baudreville bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 82 banorë dhe sipërfaqe 4.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]