Bauduen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bauduen
Komunë
noform
Pamje nga Bauduen
Stema_figura
Vendndodhja
Bauduen is located in Franca
Bauduen
Bauduen
49°27′50″V 2°45′14″L / 49.4639°V 2.7539°L / 49.4639; 2.7539Koordinatat: 49°27′50″V 2°45′14″L / 49.4639°V 2.7539°L / 49.4639; 2.7539
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Qarku Arrondissement Brignoles
Kantoni Aups
Kryetari Michel Pelloquin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.45 km2
Lartësia 484 m (m.n.d.)
Popullsia 309 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 83630
INSEE 83015


Bauduen është një komunëFrancë. Bauduen bën pjesë në departamentin Varrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 309 banorë dhe sipërfaqe 47.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bauduen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale