Baulon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baulon
Komunë
noform
Pamje nga Baulon
Stema_figura
Vendndodhja
Baulon is located in Franca
Baulon
Baulon
47°21′10″V 6°21′39″L / 47.3528°V 6.3608°L / 47.3528; 6.3608Koordinatat: 47°21′10″V 6°21′39″L / 47.3528°V 6.3608°L / 47.3528; 6.3608
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Redon
Kantoni Guichen
Ndërbashkësia Canton of Guichen
Kryetari Jean-Paul Riu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.02 km2
Popullsia 1932 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35580
INSEE 35016


Baulon është një komunëFrancë. Baulon bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit . Komuna ka një popullsi prej 1932 banorë dhe sipërfaqe 25.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baulon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale