Baume-les-Dames

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baume-les-Dames
Komunë
noform
Pamje nga Baume-les-Dames
Stema_figura
Vendndodhja
Baume-les-Dames is located in Franca
Baume-les-Dames
Baume-les-Dames
47°29′59″V 0°19′07″P / 47.4997°V 0.3186°P / 47.4997; -0.3186Koordinatat: 47°29′59″V 0°19′07″P / 47.4997°V 0.3186°P / 47.4997; -0.3186
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Baume-les-Dames
Ndërbashkësia Pays Baumois
Kryetari Augustin Guillot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.79 km2
Popullsia 5317 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25110
INSEE 25047


Baume-les-Dames është një komunëFrancë. Baume-les-Dames bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 5317 banorë dhe sipërfaqe 24.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]