Baupte

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Baupte
Komunë
noform
Pamje nga Baupte
Vendndodhja
Baupte is located in Franca
Baupte
Baupte
44°43′35″V 0°26′19″P / 44.7264°V 0.4386°P / 44.7264; -0.4386Koordinatat: 44°43′35″V 0°26′19″P / 44.7264°V 0.4386°P / 44.7264; -0.4386
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Coutances
Kantoni Périers
Ndërbashkësia Carentan-en-Cotentin
Kryetari Agnès Scelle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.29 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 454 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50500
INSEE 50036


Baupte është një komunëFrancë. Baupte bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 454 banorë dhe sipërfaqe 2.29 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

  •  Commons: Baupte – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale