Bauquay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bauquay
Komunë
Vendndodhja
Bauquay is located in Franca
Bauquay
Bauquay
50°30′54″V 2°53′56″L / 50.515°V 2.8989°L / 50.515; 2.8989Koordinatat: 50°30′54″V 2°53′56″L / 50.515°V 2.8989°L / 50.515; 2.8989
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Vire
Kantoni Aunay-sur-Odon
Ndërbashkësia Aunay-Caumont-Intercom
Kryetari Gilles Leconte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.79 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 219 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14260
INSEE 14056


Bauquay është një komunëFrancë. Bauquay bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 219 banorë dhe sipërfaqe 1.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bauquay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale