Bauvin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bauvin
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bauvin is located in Franca
Bauvin
Bauvin
47°32′10″V 1°36′32″L / 47.536°V 1.609°L / 47.536; 1.609Koordinatat: 47°32′10″V 1°36′32″L / 47.536°V 1.609°L / 47.536; 1.609
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Lille
Kantoni Seclin-Sud
Ndërbashkësia Haute Deûle
Kryetari Louis-Pascal Lebargy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.85 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 5324 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59221
INSEE 59052


Bauvin është një komunëFrancë. Bauvin bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 5324 banorë dhe sipërfaqe 3.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bauvin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale