Bavans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bavans
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bavans is located in Franca
Bavans
Bavans
49°59′14″V 2°27′19″L / 49.9872°V 2.4553°L / 49.9872; 2.4553Koordinatat: 49°59′14″V 2°27′19″L / 49.9872°V 2.4553°L / 49.9872; 2.4553
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Montbéliard
Kantoni Montbéliard-Ouest
Ndërbashkësia Pays de Montbéliard
Kryetari Pierre Kneppert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.83 km2
Popullsia 3573 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25550
INSEE 25048


Bavans është një komunëFrancë. Bavans bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 3573 banorë dhe sipërfaqe 8.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bavans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale