Bavay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bavay
Komunë
noform
Pamje nga Bavay
Stema_figura
Vendndodhja
Bavay is located in Franca
Bavay
Bavay
49°13′54″V 0°11′05″P / 49.2317°V 0.1847°P / 49.2317; -0.1847Koordinatat: 49°13′54″V 0°11′05″P / 49.2317°V 0.1847°P / 49.2317; -0.1847
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Bavay
Ndërbashkësia Pays de Mormal
Kryetari Alain Fréhaut
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.12 km2
Lartësia 123 m (m.n.d.)
Popullsia 3516 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59570
INSEE 59053


Bavay është një komunëFrancë. Bavay bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 3516 banorë dhe sipërfaqe 10.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bavay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale