Bavent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bavent
Komunë
noform
Pamje nga Bavent
Vendndodhja
Bavent is located in Franca
Bavent
Bavent
47°37′13″V 6°49′53″L / 47.6203°V 6.8314°L / 47.6203; 6.8314Koordinatat: 47°37′13″V 6°49′53″L / 47.6203°V 6.8314°L / 47.6203; 6.8314
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Cabourg
Ndërbashkësia Campagne et Baie de L'Orne
Kryetari Jean-Luc Garnier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.45 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 1760 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14860
INSEE 14046


Bavent është një komunëFrancë. Bavent bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1760 banorë dhe sipërfaqe 18.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bavent – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale