Bavilliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bavilliers
Komunë
noform
Pamje nga Bavilliers
Stema_figura
Vendndodhja
Bavilliers is located in Franca
Bavilliers
Bavilliers
50°13′33″V 2°34′07″L / 50.2258°V 2.5686°L / 50.2258; 2.5686Koordinatat: 50°13′33″V 2°34′07″L / 50.2258°V 2.5686°L / 50.2258; 2.5686
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Territoire de Belfort
Qarku Arrondissement Belfort
Kantoni Châtenois-les-Forges
Ndërbashkësia Belfortaine
Kryetari Éric Koeberlé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.8 km2
Popullsia 2969 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 90800
INSEE 90008


Bavilliers është një komunëFrancë. Bavilliers bën pjesë në departamentin Territoire de Belfortrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 2969 banorë dhe sipërfaqe 4.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]