Bavinchove

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bavinchove
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bavinchove is located in Franca
Bavinchove
Bavinchove
43°13′38″V 1°17′21″L / 43.2272°V 1.2892°L / 43.2272; 1.2892Koordinatat: 43°13′38″V 1°17′21″L / 43.2272°V 1.2892°L / 43.2272; 1.2892
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Dunkerque
Kantoni Cassel
Ndërbashkësia pays de Cassel
Kryetari Jean-Luc Fache
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.31 km2
Lartësia 38 m (m.n.d.)
Popullsia 929 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59670
INSEE 59054


Bavinchove është një komunëFrancë. Bavinchove bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 929 banorë dhe sipërfaqe 8.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]