Bavincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bavincourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bavincourt is located in Franca
Bavincourt
Bavincourt
47°17′23″V 5°43′15″L / 47.2897°V 5.7208°L / 47.2897; 5.7208Koordinatat: 47°17′23″V 5°43′15″L / 47.2897°V 5.7208°L / 47.2897; 5.7208
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Avesnes-le-Comte
Ndërbashkësia Deux Sources
Kryetari Michel Plaisant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.54 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 359 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62158
INSEE 62086


Bavincourt është një komunëFrancë. Bavincourt bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 359 banorë dhe sipërfaqe 7.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]