Bay-sur-Aube

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bay-sur-Aube
Komunë
Vendndodhja
Bay-sur-Aube is located in Franca
Bay-sur-Aube
Bay-sur-Aube
48°33′18″V 5°04′39″L / 48.555°V 5.0775°L / 48.555; 5.0775Koordinatat: 48°33′18″V 5°04′39″L / 48.555°V 5.0775°L / 48.555; 5.0775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Langres
Kantoni Auberive
Ndërbashkësia Quatre Vallées
Kryetari Gérard Prolonge
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.75 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 55 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52160
INSEE 52040


Bay-sur-Aube është një komunëFrancë. Bay-sur-Aube bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 55 banorë dhe sipërfaqe 9.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]