Bayard-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayard-sur-Marne
Qytet
Vendndodhja
Bayard-sur-Marne is located in Franca
Bayard-sur-Marne
Bayard-sur-Marne
47°51′29″V 3°36′12″P / 47.8581°V 3.6033°P / 47.8581; -3.6033Koordinatat: 47°51′29″V 3°36′12″P / 47.8581°V 3.6033°P / 47.8581; -3.6033
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Saint-Dizier
Kantoni Chevillon
Ndërbashkësia Vallée de la Marne
Kryetari Christian Dubois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.39 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 52265


Bayard-sur-Marne është një komunëFrancë. Bayard-sur-Marne bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 1480 banorë dhe sipërfaqe 15.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]