Baye, Finistère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baye
Komunë
noform
Pamje nga Baye
Vendndodhja
Baye is located in Franca
Baye
Baye
48°16′02″V 6°29′20″L / 48.2672°V 6.4889°L / 48.2672; 6.4889Koordinatat: 48°16′02″V 6°29′20″L / 48.2672°V 6.4889°L / 48.2672; 6.4889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Brittany
Departamenti Finistère
Qarku Arrondissement Quimper
Kantoni Quimperlé
Ndërbashkësia Pays de Quimperlé
Kryetari Philippe Le Tenier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.29 km2
Popullsia 1104 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29300
INSEE 29005


Baye është një komunëFrancë. Baye bën pjesë në departamentin Finistèrerajonit Brittany. Komuna ka një popullsi prej 1104 banorë dhe sipërfaqe 7.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]